2019 vasario 28

Aplikatorių nauda mūsų organizmui

Aplikatorių sukūrė refleksoterapeutas N. G. Liapko. Aplikatoriai skirti naudoti kompleksinei terapijai ir profilaktikai, esant įvairiems susirgimams bei patologinėms būsenoms, tai puiki priemonė stiprinti sveikatą. Saugiems ir efektyviems Liapko aplikatoriams pasaulyje nėra analogų. Išradimas turi patentą. Aplikatoriai yra universalūs – gali būti naudojami tiek medicinos įstaigose, sanatorijose, tiek savarankiškai namuose, gydo daugelį negalavimų. Aplikatoriai yra unikalūs – mobilizuoja vidinius organizmo resursus, kompensuoja judėjimo trūkumą, stimuliuoja vidinių vaistų gamybą. Jie ne tik padeda išgyti, tačiau kartu stimuliuoja vidinius procesus, suteikia energijos. Liapko aplikatoriai žinomi daugelyje pasaulio šalių – Ukrainoje, Rusijoje, Kazachstane, Pabaltijo šalyse, Rytų ir Vakarų Europoje, Amerikoje, Australijoje. Milijonai žmonių sėkmingai naudojasi aplikatoriais. Tai unikali ir universali priemonė užtikrinanti harmoningą gyvenimą.

Aplikatoriai skirstomi į plokščiuosius ir volelius. Plokšti aplikatoriai ir voleliai veikia taip pat. Jie gali būti naudojami ir atskirai, ir kartu, papildydami vienas kito veikimą.

Plokšti aplikatoriai skirti veikti statiškai – nugarą, pilvą, krūtinės ląstos sritį, juosmens sritį, galūnes (pėdas, delnus). Ant plokščių aplikatorių galima gulėti, stovėti, sėdėti, galima juos dėti ant probleminių vietų ir prispausti elastiniu bintu ar kuo kitu. Naudojimas daugiau individualus.

Voleliai skirti naudoti dinamiškai – visoms kūno vietoms. Kartais reikalinga kitų žmonių pagalba viso kūno masažui. Smagiai ir greitai galima sušildyti ir išmasažuoti kūną.

Sandara. Plokščiuosius aplikatorius ir volelius sudaro elastinga guma ir ant jos pritvirtintos adatos iš būtynų organizmui metalų – cinko, vario, nikelio, sidabro. Adatų pagrindas pagamintas iš vario (žalvario) ir geležies. Adatos (visos arba dalis jų) padengtos kitu metalu. Nepadengtas tik adatos galiukas. 

Guminiame pade aplink adatas yra guminiai išsikišimai. Jie įtvirtina adatas ir apsaugo odą nuo pažeidimo (įdūrimo iki kraujo).

Aplikatorių yra skirtingos formos, dydžio, su skirtingu adatų žingsniu (atstumu tarp adatų), metalų derinių, skirtingos fiksacijos.

Aplikatorių reikėtų rinktis priklausomai nuo to, kur skauda.

Aplikatoriaus žingsnis parenkamas priklausomai nuo odos jautrumo ir poveikio intensyvumo, patogumo ir pojūčių. Vaikams rekomenduojama naudoti tankesnio žingsnio aplikatorius.

Aplikatorių galimybės:

 • gerina darbingumą, normalizuoja miegą, kelia nuotaiką;
 • pašalina fizinę, psichinę įtampą, greitai atpalaiduoja raumenis, slopina nervinę įtampą;
 • profilaktiškai prižiūri virškinimo organų, širdies ir kraujagyslių, kvėpavimo bei nervų sistemą;
 • šalina lytinės funkcijos sutrikimus ir šlapimo bei lytinių organų sistemos uždegiminius procesus;
 • sutrumpina pasveikimo laiką po kaukolės (smegenų) traumų, lūžių, operacijų, insultų;
 • malšina įvairius skausmus (nugaros, galvos, raumenų, nervinio pobūdžio);
 • padeda normalizuoti hormonų balansą, medžiagų apykaitą, sergant endokrininės sistemos ligomis (apkūnūs žmonės netenka svorio, jei reikia, priauga);
 • padidina masažo, akupunktūros, lazerių ir manualinės terapijos efektyvumą;
 • pagelbėja, kai siekiama atsikratyti priklausomybės nuo alkoholio ir nikotino;
 • padeda sumažinti vartojamų vaistų kiekį ir jų atsisakyti.

Naudojimas. Svarbiausia tinkamai užsidėti aplikatorių. Organizmo masę reikia tolygiai paskirstyti ant aplikatoriaus paviršiaus ir visiškai atkartoti organizmo išlinkimus susuktų į volelį rankšluosčių, pagalvėlių ir pan. pagalba.

Rekomendacija, kaip teisingai atsigulti ant aplikatoriaus:

1. Sumodeliuokite ant lovos, grindų iš minkštų volelių arba rankšluosčių kūno išlinkius.

2. Uždėkite ant jų aplikatorių taip, kad atsigulus aplikatorius liestų kuo didesnę veikiamos zonos dalį.

3. Šiek tiek pasikelkite ir vėl nusileiskite nešliauždami kilimėliu.

4. Jeigu diskomfortas trunka ilgiau nei 10–15 min., aplikatorių nuimkite ir naudokite tik po 5–10 valandų arba kitą dieną (veikite aplikatoriumi mažesnę kūno dalį).

Pojūčiai. Pirmąsias 5 min. galima pasijusti nekomfortiškai, gali badyti. Kažkur po 5 min. nemalonius pojūčiai perauga į intensyvius šilumos, malonios „vibracijos“, dilgčiojimo pojūčius. Vėliau gali apimti atsipalaidavimas, mieguistumas, dažnai užmiegama.

Aplikatorius turi sukelti tik teigiamus pojūčius!

Gydymo efektas. Atsiranda tada, kai aplikatorius liečiasi su oda – įduriama į tam tikrus odos taškus. Tuomet tarp adatų, pagamintų iš skirtingų metalų, susidaro galvaninės srovės, kurios žymiai paspartina kraujo cirkuliaciją toje vietoje. Adatos pagamintos iš penkių žmogaus organizmui svarbių metalų: geležies, vario, cinko, sidabro, nikelio. Tai vienas iš efektyviausių greito nuskausminimo būdų.

Veikimo trukmė. Organizmo sutrikimų simptomus galima suskirstyti į „pertekliaus“ (trauma, ūmus uždegimas, peršalimas ir kt.) ir „trūkumo“ (lėtiniai degeraciniai procesai, traumos ar radikulito pasekmė ir kt.).

„Pertekliaus“:Pakilusi temperatūra;Paraudusi oda;Patinimas;Stiprus skausmas pažeistoje vietoje;Intensyvūs skausmai.Organizmą veikti:Aplikatoriumi – 15-20 min.Voleliu – 7-10 min.Atsikratoma energijos pertekliaus.Normalizuojama organizmo būsena.„Trūkumo“:Maudžiantis, išplitęs skausmas;Temperatūros kritimas;Aptirpimas („skrusdėlytės“);Jautrumo sumažėjimas;Reakcijos nebuvimas.Organizmą veikti:Aplikatoriumi – 30-40 min.Voleliu – 10-15 min.Organizmas prisotinamas energija.Normalizuojama organizmo būsena.

Naudoti aplikatorių antroje dienos pusėje ar prieš miegą:

– kai jaučiamas aštrus, intensyvus skausmus, dirglumas, pakyla arterinis spaudimas, kankina nemiga ir pan. (tai „pertekliaus“ simptomai). Veikimo trukmė: aplikatoriumi – 15-30 min.; voleliu – 5-7 min.;

– norint atsipalaiduoti, pašalinti lėtinius skausmus, greičiau užmigti (prieš miegą) arba jeigu sunku užmigti. Veikimo trukmė: aplikatoriumi – 20-30 min; voleliu – 8-15 min.

Naudoti aplikatorių pirmoje dienos pusėje, ryte:

– kai yra hipotonija, jaučiamas mieguistumas, silpnumas, nejautra; silpniems ligoniams, senyvo amžiaus žmonėms. Veikimo trukmė: aplikatoriumi – 7-10 min.; voleliu – 5-7 min.;

– siekiant tonizuoti, nuskausminti, darbingumui padidinti. Veikimo trukmė: aplikatoriumi – 7-10 min.; voleliu – 3-7 min.

Gydymo kursas – 1-2 sav. (kartoti po 2-4 sav.).

Kai kuriais atvejais teigiamas poveikis pasiekiamas veikiant aplikatoriumi ilgą laiką nuo 30 min iki 1-2 val. Pastebėta, kad naudojant kelis mėnesius iš eilės ženkliai pagerėja sveikata, išnyksta lėtinis skausmas, padidėja darbingumas.

Indikacijos:

 • Atraminio judamojo aparato susirgimai, pažeidimai: miozitai, mialgija, skoliozė, traumos, lūžiai, raumenų pertempimai, sąnarių pažeidimai ir kt.
 • Nervinės sistemos susirgimai: gyjimas po insultų, kaukolės, smegenų traumų, osteochondrozės požymiai, isterija, nemiga, migrena, vaikų cerebralinis paralyžius, neuritai ir kt.
 • Širdies ir kraujagyslių susirgimai: hipertonija ir hipotonija, stenokardija, venų išsiplėtimas, hemorojus ir kt.
 • Kvėpavimo organų susirgimai: sloga, angina, laringitas, bronchinė astma ir kt.
 • Virškinimo organų susirgimai: gastritas, skarndžio hipotonija, opos, kolitas, pankreatitas, žarnyno diskinezija ir kt.
 • Akušerija: nėštumo išsaugojimas, gimdymo proceso nuskausminimas, gydymas po Cezario pjūvio, ankstyvosios toksikozės ir kt.
 • Moteriškos ligos: menstruacinio ciklo sutrikimai, nevaisingumas ir kt.
 • Urologija: pielonefritas, inkstų kolika, cistitai, prostatitai ir kt.
 • Odos ligos: dilgėlinė, egzema, odos niežėjimas, neurodermitai.
 • Stomatologija: stomatitas, dantų skausmas, parodontozė ir kt.
 • Endokrininiai susirgimai: cukrinis diabetas, paprastas nutukimas, hipotireozė ir kt.
 • Priklausomybės: alkoholis, rūkymas.
 • Energijos, darbingumo ir nuotaikos grąžinimas.

Kontraindikacijos:

 • Ūmūs infekciniai susirgimai;
 • Ūminiai lėtiniai susirgimai esant padidėjusiai kūno temperatūrai (tuberkuliozė, bruceliozė (liga, susijusi su kurio nors organo pakitimais));
 • Dekompensacijos* būsena esant širdies kraujagyslių sistemos, plaučių, kepenų, inkstų susirgimams; ūmūs tromboflebitai;
 • Kraujo ir kraujo gamybos organų ligos esant dekompensacijos stadija (purpura, kraujo krešėjimo sutrikimai, ligos, kai yra kraujavimas tam tikruose organuose);
 • Ūmios chirurginės būsenos;
 • Stiprus išsekimas;
 • Odos paviršiaus visumos suardymas: nudegimai, žaizdos, nušalimai.
 • Nėštumo periodas nuo antro semestro.

Esant gėrybiniams ir piktybiniams susirgimams, rekomenduojama prieš naudojant aplikatorių, pasitarti su gydytoju:

 • gerybiniai ir piktybiniai navikai (refleksoterapija gali būti taikoma tik kaip skausmą malšinanti priemonė).

* organo arba viso organizmo veiklos nepakankamumas, nebegebėjimas kompensuoti sutrikimus, ydas.

Aplikatorių priežiūra

Individualiai naudojant aplikatorių, ypatingos priežiūros nereikia. Jeigu aplikatoriumi naudojatės ne tik jūs, bet ir kiti asmenys, tuomet aplikatorių būtina plauti šepečiu su muilu po tekančio vandens srove, nusausinti ir išdžiovinti šilta oro srove (kad nebūtų korozijos). Aplikatorių galima dezinfekuoti bechloriais tirpalais arba oriniu metodu (120 °C oriniu sterilizatoriumi – 4-45 min.). Naudojant individualiai – dezinfekuoti nebūtina. Nenaudokite buitinės chemijos preparatų!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *